Для захисту культурних рослин на агрофермермах або власних присадибних ділянках садівники використовують спеціальні хімічні засоби — інсектициди. Ці препарати в залежності від свого призначення здатні захистити посіви від шкідників, комах, їх яєць та личинок. Крім того, такі продукти, як інсектициди, широко застосовуються для знищення комах, які можуть бути переносниками захворювань та паразитів для тварин.
Різновиди та особливості інсектицидів
Виходячи зі способу дії на шкідника, подібні препарати діляться на декілька основних груп.
Контактні. Вони захищають ті частини рослини, з якими контактують. Експерти рекомендують використовувати таку агрохімію, враховуючи погодні умови. Не слід обробляти культури перед дощем або поливом. Також для збільшення рівня ефективності дозволяється застосування прилипачів.
Кишкові. Проникають в систему травлення дорослих комах, руйнують її, що спричиняє знищення шкідників. Даний метод буде ефективним проти паразитів, які мають гризучий ротовий апарат.
Фуміганти. Впливають на дихальну систему комах, призводячи до асфіксії, в результаті чого шкідники гинуть.
Системні. Найбільш ефективні інсектициди, оскільки вони переміщуються по судинній системі рослини, через що шкідники, які вживають будь-яку частину культури, гинуть.
Вибір конкретного засобу здійснюється з орієнтацією на тип вирощуваних культурних рослин, а також вид шкідників, які несуть загрозу майбутньому урожаю.
Види інсектицидів в залежності від діючої речовини
Інсектициди представлені в широкому асортименті, що дозволяє підібрати препарати для вирішення конкретної проблеми. Окрім способу дії на шкідників вони теж поділяються на декілька різновидів, виходячи з основної діючої речовини.
Авермектин. Дані засоби ефективно використовуються для боротьби з білокрилками, тлею, кліщами. Він згубно діє на дорослих комах, личинки та яйця. Для самих рослин хімія відносно безпечна, оскільки токсини діють протягом тижня.
Піретрин. Препарати на основні цієї речовини результативні проти комах та холоднокровних. Вони впливають на нервову систему шкідників. Варто зазначити, що продукція не має смаку та запаху, поглинається культурою доволі швидко (приблизно за 1-2 години).
Фосфорорганічні сполуки. Такі препарати зараз застосовуються дуже рідко, оскільки характеризуються високим рівнем токсичності. При цьому у комах дуже швидко виробляється імунітет.
Рослини, які підлягають обробці інсектицидами, повинні добре поливатися та забезпечуватися добривами. Самі засоби для захисту культур можна придбати у вигляді порошку, водних розчинів, емульсій, гранул. Ціна продукції залежить від хімічного складу, обсягу упаковки, дальності доставки та інших факторів.